ROK 2011

 

 

W dniu 25 stycznia 2011r., w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, odprawiono uroczystą mszę św. w dniu imienin i urodzin ks. proboszcza Pawła Tokarczyka. W uroczystości wraz z parafianami wzięli udział: ks. Stanisław Tokarczyk - brat ks. Proboszcza i ks. Marek Pachowicz - ks. Kolega.Rekolekcje wielkopostne głosił ks. Marcin Gwódź - głogowianin, który pracuje w Żarach. Rekolekcje trwały 3 dni, w tym rekolekcje dla Młodzieży z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z ul. Perseusza.

 

Również Przedszkole nr 19 gościło w Parafii św. Wawrzyńca i przekazało piękne palmy. Bóg zapłać Pani Aldonie za zorganizowanie tego spotkania.

 

Dzisiaj 15 kwietnia do kościoła parafialnego św. Wawrzyńca Dzieci z Przedszkola nr 9 z ul. Perseusza wraz z Panią Dyrektor oraz Paniami Opiekunkami przyniosły piękne palmy.

 


16 kwietnia w Zielonej Górze Biskup Stefan Regmunt przewodniczył Mszy św. połączonej z ustanowieniem 34 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.
W tym gronie znaleźli się dwaj nasi parafianie - Edward KOWAL i Andrzej GANCZAR.

/Zdjęcia umieszczone ze strony kurii i za zgodą kurii/

W Wielki Czwartek tradycją parafii jest, że przyjmowani są nowi Ministranci: w tym roku Krystian Auguścik i Jakub Gołąbek.

  

Przygotowywał do tej uroczystości Opiekun Ministrantów młodszych - Michał Oleśków.

 Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, przedstawiciele grup parafialnych składają życzenia swojemu Proboszczowi.

 29 maja o godz. 10:00 w naszej Parafii nastąpiło wielkie wydarzenie - uroczystość I-szej Komunii Świętej. Dwadzieścia troje Dzieci przystąpiło pierwszy raz do Stołu Pańskiego.


Foto STOP-VIDEO


10 sierpień - św. Wawrzyńca - uroczystość odpustowa.
Mszę świętą odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Marek Grewling - wikariusz z parafii św. Jakuba w Jakubowie. W uroczystości brali udział gościnnie Ojcowie Dominikanie z Krakowa.

 Ojcowie Dominikanie w kościele na modlitwach porannych w następnym dniu po odpuście.

 12 sierpnia 2011 w kościele św. Wawrzyńca rozpoczęliśmy wspólną modlitwą nowennę w intencji beatyfikacji Rozalii Celakównej. Na mszy świętej oraz na modlitwach intronizacyjnych uczestniczyły wspólnoty intronizacyjne Parafii naszego miasta i okolic. Po mszy świętej odbyła się skromna agapa na plebanii.

 

W niedzielę dnia 21 sierpnia 2011 r. ks. diakon Wojciech Oleśków - nasz Parafianin wygłosił pierwsze kazanie. Radość to dla naszej wspólnoty. W przyszłym roku w maju będziemy cieszyć się i uroczyście świętować dzień świeceń kapłańskich oraz prymicji.Na mszy świętej o godzinie 8:00 dnia 4 września 2011 r. w parafii naszej dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory. Bardzo dziękuje za zaangażowanie naszych Rolników. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia wieńca dożynkowego. Wniesiono również na tę Mszę św. bochen chleba z prośbą modlitewną, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  

Po mszy świętej na plebanii agape - spożyliśmy poświęcony chleb w ramach uroczystości dożynkowych.

  

28 września 2011 r. o godz. 15:00 w liturgiczne wspomnienie Bł. ks. Michała Sopoćko Grupa Modlitewna - poprowadziła modlitwę pod krzyżem na osiedlu Brzostów. Na zdjęciu zgromadzeni pod krzyżem na modlitwie.Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Głogowa - W naszej Parafii św. Wawrzyńca - modlitwa odbyła się przy krzyżu na skwerze przy rozgałęzieniu ulic: Kasztanowa i LipowaModlitwę poprowadziła Pani Elżbieta Grzesiak - pierwsza po prawej stronie księdza - prowadząca Grupę Intronizacyjną.

 

 

20 października 2011 roku o godz. 18:00 odprawiona została uroczysta msza św. w parafii św. Wawrzyńca w Głogowie z udziałem Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Po mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

 

 

Oprawa muzyczna podczas Mszy św. jak również podczas adoracji - pełna modlitwy i refleksji -

 

 

Komunia św. - przyjmują Ci, co potrzebują uzdrowienia ciała jak również uzdrowienia ducha.

 

 

Wprowadzenie do modlitwy o uzdrowienie przedstawił brat Zbigniew

 

 

Postawa "oranta" podczas modlitwy

 

 

Na zakończenie adoracji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem - Ks. Opiekun Odnowy w Duchu Świętym z parafii NMP Kr.Polski ks. Szymon Kluj - neoprezbiter

 

 

 

W uroczystość Chrystusa Króla - patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu w dniu 20 listopada 2011 r. przybył do naszej wspólnoty parafialnej ks. alumn Michał Bala - kleryk roku V.

 

 

Ks. Alumn Michał Bala na każdej mszy św. odczytał list księdza Rektora a po mszy św. o godz. 10:00 dzielił się doświadczeniem powołania w gronie młodzieży. Na mszy św. z udziałem dzieci ks. Kleryk wygłosił krótkie słowo nawiązujące do Ewangelii.

 

 

Rekolekcje adwentowe rozpoczęliśmy w II-gą niedzielę adwentu tj. 4 grudnia 2011 r. Rekolekcje trwają 3 dni. W poniedziałek dzień spowiedzi świętej. W spowiedzi uczestniczą kapłani z naszego dekanatu - 5 rano i 6 wieczorem. Za pomoc w posłudze w konfesjonale serdecznie dziękuję. Rekolekcje adwentowe prowadzi ks. Marek Grewlig - wikariusz z parafii św. Jakuba Starszego w Jakubowie.

 

 

W niedzielę 4 grudnia 2011 r. po mszy św. o godz. 12:00 dzięki PZC blisko 100 Dzieci otrzymało paczki od świętego Mikołaja. Św. Mikołaj został uroczyście wprowadzony do kościoła przy śpiewie "Bądź pozdrowiony Gościu nasz"

 

 

Choć święty Mikołaj był bardzo sprawny to pomoc Pań z naszego Caritasu była bardzo pożądana.

 

 

Św. Mikołaj w przemówieniu zachęcił Dzieci do chodzenia do Kościoła oraz prosił by były grzeczne wobec swoich Rodziców.

 

 

Rok 2011 Pasterka - ks. Proboszcz Paweł Tokarczyk w asyście ks. diakona Wojciecha Oleśków