W naszej parafii działają następujące wspólnoty:

         Caritas (PZC - Parafialny Zespół Caritas). Grupa ludzi dobrej woli, którzy w bezinteresowny sposób udzielają się w Parafii na rzecz ubogich i potrzebujących. Spotykają się według własnego harmonogramu. Prezesem jest p. Bogusława.

        Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Mężczyźni, którzy są mianowani dekretem przez biskupa diecezjalnego do zanoszenia Komunii św. chorym i rozdawania, gdy przystępuje do niej większa liczba wiernym. Spotkanie formacyjne I czwartek miesiąca po Mszy św.

         Liturgiczna służba ołtarza (ministranci). Grupa chłopców i mężczyzn pełniących zaszczytną służbę przy ołtarzu. Spotykają się obowiązkowo w pierwszy czwartek miesiąca.

           Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to grupa, która w każdy piątek godzinę przed mszą św. prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.
Zelatorka p. Elżbieta.

 

           Grupa Modlitwy za Kapłanów - "Margaretka". Jest to grupa osób codziennie modlących się za kapłanów.

        Przyjaciele Paradyża. Wierni, którzy wspomagają Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

         Żywy Różaniec. Wspólnota, która za pośrednictwem Matki Najświętszej oddaje chwałę Bogu i wyprasza łaski dla Kościoła Powszechnego. Wierni spotykają się w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 08.00.

Róża:  
1. św. Jadwigi   - p. Anna
2. św. Faustyny Kowalskiej    - p. Mieczysława
3. św. Teresy od Dzieciątka Jezus   - p. Iwona
4. św. Rity    - p. Teresa
5. Matki Bożej Nieustającej Pomocy   - p. Monika
6. św. Wawrzyńca  - p. Edward
7. św. Barbary  - p. Celina