W naszej parafii działają następujące wspólnoty:

         Caritas (PZC - Parafialny Zespół Caritas). Grupa ludzi dobrej woli, którzy w bezinteresowny sposób udzielają się w Parafii na rzecz ubogich i potrzebujących. Spotykają się według własnego harmonogramu. Przewodniczącą PZC jest p. Bogusława Stawarz.

        Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Mężczyźni, którzy są mianowani dekretem Biskupa diecezjalnego do zanoszenia Komunii św. chorym i udzielania w czasie Mszy św., gdy przystępuje do niej większa liczba wiernym. Spotkanie formacyjne w pierwszy czwartek miesiąca.

         Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci). Grupa chłopców i mężczyzn pełniących zaszczytną służbę przy Ołtarzu. Spotykają się obowiązkowo w pierwszy czwartek miesiąca. Opiekunem jest p. Michał Wilczak, u którego można zgłaszać chęć służenia przy Ołtarzu.

           Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to grupa, która w każdy piątek godzinę przed mszą św. prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.
Zelatorka p. Zofia Majchrzak.

 

           Grupa Modlitwy za Kapłanów - "Margaretka". Jest to grupa osób codziennie modlących się za kapłanów. Animatorem grupy jest p. Iwona Oleśków.

        Przyjaciele Paradyża. Wierni, którzy wspomagają Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
Opiekunem grupy jest p. Iwona Oleśków.

         Żywy Różaniec. Wspólnota, która za pośrednictwem Matki Najświętszej oddaje chwałę Bogu i wyprasza łaski dla Kościoła Powszechnego. W przypadku chęci włączenia się we Wspólnotę proszę przyjść w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszę św. o godz. 8:00.

 Róża:

1. św. Jadwigi                                         - p. Anna Głośna

2. św. Faustyny Kowalskiej                    - p. Zofia Kuryło

3. św. Teresy od Dzieciątka Jezus         - p. Iwona Oleśków

4. Matki Bożej Nieustającej Pomocy     - p. Monika Herzyk

5. św. Wawrzyńca                                 - p. Henryk Sienkiewicz

6. św. Barbary                                       - p. Celina Bereś